Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği Laminate kaplamalar:

Estetik Diş Hekimliği , Yaprak porselen olarak da bilinen laminate estetik sorunları bulunan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılması ile yapılan estetik bir uygulamadır. Porselenden yapılmakta olan bu kaplamalar ince, yarı geçirgen bir tabakaya mevcuttur. Mevcut dişin üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilir. Çok ince olmaları ve metal içermemeleri sebebi ile estetik açıdan çok başarılıdır.

Zirkonyum destekli porselen:

Zirkonyum destekli porselen kaplamalar ise alt yapı olarak metal yerine beyaz renge sahip olan zirkonyum alaşım kullanılan porselenlerdir. Estetik görünüm açısından doğal dişe çok yakın bir görünüme sahiptir. Metal destekli porselenlere göre daha estetiktir. Işığı yansıtır ve alt yapı olarak beyaz renkli alaşım kullanıldığı için diş eti hizasında koyu renkli hat oluşturmaz. İnsan vücudu ile %100 uyumludur ve alerji yapmaz.

Full porselen kaplamalar (Empress):

Güçlendirilmiş porselenden yapılmaktadırlar. Alt yapısında metal ya da herhangi bir başka madde kullanılmamaktadır. Diğer porselen kaplamalara göre daha yüksek maliyete sahip olan full porselen kaplamalar doğal dişe en yakın estetik görünüme sahiptirler.

Bleaching (Beyazlatma):

Bleaching; çeşitli sebeplerden dolayı renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini kişinin isteğine özel birkaç ton veya daha fazla açmak için uygulanan kozmetik bir çözümdür.

Nedeni her ne olursa olsun dişleriniz her zaman daha beyaz ve estetik olabilir.

Office bleaching işlemi hekim tarafından klinikte ve yaklaşık olarak 60 dakika kadar tek işlemde uygulanmaktadır. Kliniğimizde ZOOM sistemiyle LED ışığı plazma teknolojisi kullanılmaktadır. Kullanılan bu cihaz sayesinde beyazlatma jeli özelliklerini aktive ederek hızlı bir sonuç alınmasını sağlar.

DİŞ İMPLANTLARI:

Diş implantları kaybedilen dişlerin yerine çene kemiği içine yerleştirilen ve kemikle kaynaşarak doğal diş kökü görevini üstlenen metal parçalardır. Bu yapılar doku dostu titanyumdan üretilir ve vücut tarafından kolaylıkla kabul edilirler. Hiçbir yan etkileri yoktur. Elde edilen sonuç sadece güzel bir gülümseme değil aynı zamanda daha genç bir görünümdür.

Estetik Diş Hekimliği , Google’da Ara

Görüşme Başlat
1
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim ?